Ocelové multibeady se čtyřmi druhy stringů (Sen)

450 Kč
Dostupnost: Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
25.7.2024
Možnosti doručení
Ocelové multibeady se čtyřmi druhy stringů (Sen)
Ocelové multibeady se čtyřmi druhy stringů (Sen)
Novinka
Česká základna begleri
Česká základna begleri
Artwork, články, recenze, servis pro obchody
Ruční výroba
Ruční výroba
Zázraky možné i nemožné...
Výměna begleri
Výměna begleri
v případě špatně zvolené délky stringu

Detailní popis produktu

Na obou koncích tohoto begleri jsou 2 miniaturní beady (2x5g) z chirurgické oceli. Jsou čiperné a poddajně reagují na podněty. Zakončení je provedeno buď bez uzlu, zatavením provazu, nebo různými uzly, které mohou být doplněny o třásně. Tímto si begleri přizpůsobujete nejen esteticky, ale zároveň i funkčně - ve variantě "bez uzlu" je jeden konec begleri (finální bead) 22 mm vysoký a váží cca 10,5 g. S velkým ozdobným uzlem dostaneme bead o výšce asi 30 mm a váze asi 11,4 g, záleží na staženosti uzlu. Pro měření byl použit paracord 550 (4 mm).

Beady ke stringu nejsou ukotvené. To odemyká jednak množství triků a zároveň lze beady jen tak pro relax přesouvat po stringu, podobně jako s komboloi. Menší beady se vyznačují hbitostí a přesností, vyžadují však preciznější pohyby ruky, například při gap transferu díky malému beadu není potřeba příliš roztahovat prsty. Na druhou stranu musí být reakce prstů citlivější a pohotovější, např. když se prsty na konci rolovačky nescvaknou dostatečně rychle, malý bead mezi nimi proklouzne a begleri pravděpodobně vyletí z ruky.

Co se týče obtížnosti, tento set je vhodný spíše pro zkušenější slingery, hodí se však i pro bezstarostné repeatery nebo jako elegantní doplněk či talisman.

Délku stringu si můžete nastavit na milimetr přesně, podle svého vkusu.

Paracord 550: barva Virus

String zde tvoří paracord 550. Tento string má průměr 4 mm, což je dost na to, aby byl dobře čitelný na prstech, ale zase ne příliš, aby působil nemotorně. Jeho hlavní vlastností je značné pohodlí při hře, tzv. „polštářovitost“ a dále pak určitá tuhost - není tak poddajný jako tenčí stringy, což může být výhoda do začátku. String se méně ochotně namotává na prsty (nemá tendenci "škrtit"), takže je více času na sledování otáček a výběr okamžiku, kdy pustit/chytit bead. To znamená, že (možná jen pocitově) zpomaluje volný bead (nemá tendenci se přetáčet a „škrtit“ prst), je tak více času na vnímání tempa a momenta (např. u rolovaček). Begleri s tímto stringem se hodí do začátků, je kvalitní antistresovou záležitostí a zároveň si vede obstojně i při náročnějším slingování. Jediná jeho nevýhoda (pro náročnější slingování) je, že má časem tendenci se zplošťovat.

Paracord 425: barva Černá

String zde tvoří paracord 425 (průměr 3 mm), který je poddajný, hbitý a responzivní. Úžasně se hodí pro náročnější triky, ale zvládne i poklidné repeatery. Přenos sil je vynikající, váha beadu velmi snadno kroutí stringem, který se dá všemožně proplétat mezi prsty. Slinger ale musí zvládnout hýbat prsty přesným směrem a silou a naopak vydržet se nehýbat, když má begleri udělat něco "samo" (prsty udat impuls, čekat až begleri dokončí otočku a zase rychle chytit ve správný moment). To s sebou však nese přísnější požadavek na cit. Prsty by měli jen rychle zadat správný pokyn správným směrem a nechat hmotnost beadů a sílu rotace uskutečnit požadovaný trik. Vzniká tak poutavý efekt.

Paracord 100: barva Fluorescentní žlutá

String zde tvoří paracord 100 (průměr 2 mm). Propůjčuje begleri vysokou rychlost, mrštnost, a ochotu se všemožně namotávat. S velkými a těžkými beady bude působit "škrtivě". V kombinaci s malými a lehkými beady se bude jednat o minimalistické, ale potenciálně velmi rychlé slingování, náročné na cit a časování

Spletený string: barva Zlato-zlatá

String je spletený ze dvou vláken paracordu 100. Výsledná šířka stringu je 3mm. Hlavní vlastností tohoto stringu je, že nerad mění svůj tvar (s beady o stejné hmotnosti klade větší odpor než 550tka), což poskytuje nepopsatelný zážitek ze slingování. Dále se vyznačuje jinou hmatovou odezvou, jelikož povrch je "vroubkovaný". Provádění tzv. open rollů s plně napnutým stringem, nebo složité zamotávání a příležitostně pár relaxačních repeaterů, asi takové by bylo ve zkratce ideální použití. Někomu vyhovuje, někomu ne, je to gurmánská záležitost, volba spíše srdcem, než mozkem.

Poskytujeme dostatek provazu (stringu) na všelijaké experimenty, koukněte na video pro inspiraci do začátku.

Součástí balení je i lněný pytlík.

Nevhodné pro děti do tří let. Begleri neslouží jako prvek sebeobrany, je určené k rekreačním účelům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Begleri
? Druh begleri: Ocelové multibeady
Druh stringu: Paracord 550, Paracord 425, Paracord 100, Spletený
Barva: 30 - Černá, 52 - Fluorescentní žlutá, 48 - Virus, 23 - Zlatá
Typ: Begleri
? Hmotnost a průměr beadu: 1 bead = 10,5 g, průměr beadu 12,5 mm

Multibead multiguide

Ocelové multibeady