Ocelové multibeady se čtyřmi druhy stringů

450 Kč
Dostupnost: Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
23.3.2023
Možnosti doručení
Ocelové multibeady se čtyřmi druhy stringů
Česká základna begleri
Česká základna begleri
Artwork, články, recenze, servis pro obchody
Ruční výroba
Ruční výroba
Zázraky možné i nemožné...
Výměna begleri
Výměna begleri
v případě špatně zvolené délky stringu

Detailní popis produktu

Menší beady se vyznačují hbitostí a přesností, vyžadují však preciznější pohyby ruky, například při gap transferu díky malému beadu není potřeba příliš roztahovat prsty. Na druhou stranu musí být reakce prstů citlivější a pohotovější, např. když se prsty na konci rolovačky nescvaknou dostatečně rychle, malý bead mezi nimi proklouzne a begleri pravděpodobně vyletí z ruky.

Těžší beady poskytují při slingování výraznější „silovou zpětnou vazbu“. To znamená, že potřebují o něco razantnější impuls k uvedení do pohybu a po celou dobu pohybu je cítit, jak odstředivá síla napíná string a bead tak méně „poskakuje“. Na druhou stranu je náročnější bead udržet v gripu a směrovat ho. S přibývající hmotností beadu se při slingování zpevňují karpály a zapojují svaly na celém předloktí.

Paracord 550: barva Virus

String zde tvoří paracord 550. Tento string má průměr 4 mm, což je dost na to, aby byl dobře čitelný na prstech, ale zase ne příliš, aby působil nemotorně. Jeho hlavní vlastností je značné pohodlí při hře, tzv. „polštářovitost“ a dále pak určitá tuhost - není tak poddajný jako tenčí stringy, což může být výhoda do začátku. String se méně ochotně namotává na prsty (nemá tendenci "škrtit"), takže je více času na sledování otáček a výběr okamžiku, kdy pustit/chytit bead. To znamená, že (možná jen pocitově) zpomaluje volný bead (nemá tendenci se přetáčet a „škrtit“ prst), je tak více času na vnímání tempa a momenta (např. u rolovaček). Begleri s tímto stringem se hodí do začátků, je kvalitní antistresovou záležitostí a zároveň si vede obstojně i při náročnějším slingování. Jediná jeho nevýhoda (pro náročnější slingování) je, že má časem tendenci se zplošťovat.

Paracord 425: barva Černá

String zde tvoří paracord 425 (průměr 3 mm), který je poddajný, hbitý a responzivní. Úžasně se hodí pro náročnější triky, ale zvládne i poklidné repeatery. Přenos sil je vynikající, váha beadu velmi snadno kroutí stringem, který se dá všemožně proplétat mezi prsty. Slinger ale musí zvládnout hýbat prsty přesným směrem a silou a naopak vydržet se nehýbat, když má begleri udělat něco "samo" (prsty udat impuls, čekat až begleri dokončí otočku a zase rychle chytit ve správný moment). To s sebou však nese přísnější požadavek na cit. Prsty by měli jen rychle zadat správný pokyn správným směrem a nechat hmotnost beadů a sílu rotace uskutečnit požadovaný trik. Vzniká tak poutavý efekt.

Paracord 100: barva Fluorescentní žlutá

String zde tvoří paracord 100 (průměr 2 mm). Propůjčuje begleri vysokou rychlost, mrštnost, a ochotu se všemožně namotávat. S velkými a těžkými beady bude působit "škrtivě". V kombinaci s malými a lehkými beady se bude jednat o minimalistické, ale potenciálně velmi rychlé slingování, náročné na cit a časování

Spletený string: barva Zlato-zlatá

String je spletený ze dvou vláken paracordu 100. Výsledná šířka stringu je 3mm. Hlavní vlastností tohoto stringu je, že nerad mění svůj tvar (s beady o stejné hmotnosti klade větší odpor než 550tka), což poskytuje nepopsatelný zážitek ze slingování. Dále se vyznačuje jinou hmatovou odezvou, jelikož povrch je "vroubkovaný". Provádění tzv. open rollů s plně napnutým stringem, nebo složité zamotávání a příležitostně pár relaxačních repeaterů, asi takové by bylo ve zkratce ideální použití. Někomu vyhovuje, někomu ne, je to gurmánská záležitost, volba spíše srdcem, než mozkem.

Součástí balení je i lněný pytlík.

Nevhodné pro děti do tří let. Begleri neslouží jako prvek sebeobrany, je určené k rekreačním účelům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ocelové multibeady
? Druh begleri: Ocelové multibeady
Druh stringu: Paracord 550, Paracord 425, Paracord 100, Spletený
Barva: 30 - Černá, 52 - Fluorescentní žlutá, 48 - Virus, 23 - Zlatá
Typ: Begleri
? Hmotnost a průměr beadu: 1 bead = 5,1 g, průměr beadu 12,5 mm

Multibead multiguide

Ocelové multibeady