Neon

Druh begleri ?
Druh stringu ?
Délka stringu ?
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
350 Kč
Dostupnost: Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Skladem (1 ks) Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Můžeme doručit do:
29.7.2024 29.7.2024 29.7.2024 29.7.2024 29.7.2024 29.7.2024 29.7.2024 29.7.2024 29.7.2024 29.7.2024 29.7.2024 25.7.2024 29.7.2024 29.7.2024 Zvolte variantu
Možnosti doručení
Česká základna begleri
Česká základna begleri
Artwork, články, recenze, servis pro obchody
Ruční výroba
Ruční výroba
Zázraky možné i nemožné...
Výměna begleri
Výměna begleri
v případě špatně zvolené délky stringu

Detailní popis produktu

Lehčí beady (Čtyřvlákno 550 sklo a Třívlákno) jsou čiperné, zlehka se uvádí do pohybu a poddajně mění směr. Pokud je slinger příliš rázný ve svých pohybech, volný bead se může „přetáčet“ (bead velmi snadno nabyde rychlosti, kterou pak prsty nedokáží zpracovat). Hra s lehkými beady je trpělivá a citlivá, cílem je vydávat malé úsilí a důraz je kladen na cit a časování.

Těžší beady (Čtyřvlákno 550 kov) tohoto modelu poskytují při slingování výraznější „silovou zpětnou vazbu“. To znamená, že potřebují o něco razantnější impuls k uvedení do pohybu a po celou dobu pohybu je cítit, jak odstředivá síla napíná string a bead tak méně „poskakuje“. Na druhou stranu je náročnější bead udržet v gripu a směrovat ho. S přibývající hmotností beadu se při slingování zpevňují karpály a zapojují svaly na celém předloktí.

Podle varianty:

Větší beady Čtyřvlákna 550 se obecně lépe chytají, a i když záleží na tvaru, většinou poskytují ergonomicky pohodlný úchop, např. při palm flipu se komfortně překuluje a prsty rychle získají představu, co má bead „za lubem“. Při učení nových triků poskytnou více času na reakci, prsty se „jednoduše“ roztahují od sebe a secvakávají k sobě, není nutné se ihned učit přesná gesta. Na druhou stranu, jak se dovednost zlepšuje, na složitější comba mohou být větší beady na škodu.

Menší beady Třívlákna 550 se vyznačují hbitostí a přesností, vyžadují však preciznější pohyby ruky, například při gap transferu díky malému beadu není potřeba příliš roztahovat prsty. Na druhou stranu musí být reakce prstů citlivější a pohotovější, např. když se prsty na konci rolovačky nescvaknou dostatečně rychle, malý bead mezi nimi proklouzne a begleri pravděpodobně vyletí z ruky.

Podle varianty:

Paracord 550:

String zde tvoří paracord 550. Tento string má průměr 4 mm, což je dost na to, aby byl dobře čitelný na prstech, ale zase ne příliš, aby působil nemotorně. Jeho hlavní vlastností je značné pohodlí při hře, tzv. „polštářovitost“ a dále pak určitá tuhost - není tak poddajný jako tenčí stringy, což může být výhoda do začátku. String se méně ochotně namotává na prsty (nemá tendenci "škrtit"), takže je více času na sledování otáček a výběr okamžiku, kdy pustit/chytit bead. To znamená, že (možná jen pocitově) zpomaluje volný bead (nemá tendenci se přetáčet a „škrtit“ prst), je tak více času na vnímání tempa a momenta (např. u rolovaček). Begleri s tímto stringem se hodí do začátků, je kvalitní antistresovou záležitostí a zároveň si vede obstojně i při náročnějším slingování. Jediná jeho nevýhoda (pro náročnější slingování) je, že má časem tendenci se zplošťovat.

Paracord 425:

String tvoří paracord 425 (průměr 3 mm), který je poddajný, hbitý a responzivní. Úžasně se hodí pro náročnější triky, ale zvládne i poklidné repeatery. Přenos sil je vynikající, váha beadu velmi snadno kroutí stringem, který se dá všemožně proplétat mezi prsty. Slinger ale musí zvládnout hýbat prsty přesným směrem a silou a naopak vydržet se nehýbat, když má begleri udělat něco "samo" (prsty udat impuls, čekat až begleri dokončí otočku a zase rychle chytit ve správný moment). To s sebou však nese přísnější požadavek na cit. Prsty by měli jen rychle zadat správný pokyn správným směrem a nechat hmotnost beadů a sílu rotace uskutečnit požadovaný trik. Vzniká tak poutavý efekt.

Nevhodné pro děti do tří let. Begleri neslouží jako prvek sebeobrany, je určené k rekreačním účelům.

Každé begleri motáme ručně a s láskou z vysoce kvalitních paracordů od firmy Vemat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Monkeys fist
? Druh begleri: Čtyřvlákno 550 (kov), Čtyřvlákno 550 (sklo), Třívlákno 550
Druh stringu: Paracord 550, Paracord 425
Barva: 30 - Černá, 52 - Fluorescentní žlutá
Typ: Begleri
? Hmotnost a průměr beadu - Třívlákno 550: 13-14 g (kovová kulička), průměr beadu 22-23 mm
? Hmotnost a průměr beadu - Čtyřvlákno 550 (kov): 19-20 g (kovová kulička), průměr beadu 25-26 mm
? Hmotnost a průměr beadu - Čtyřvlákno 550 (sklo): 10-11g (skleněná kulička), průměr beadu 25-26 mm